Opieka Łódź Szubert Med
Tel: 662 005 855

Urlop a opieka nad osobą starszą, chorą

Urlop a opieka nad osobą starszą, chorą

Czy jest możliwe pogodzenie urlopu z odpowiedzialną opieką nad seniorem? Chodzi o zapewnienie starszej lub chorej osobie poczucia bezpieczeństwa, zapewnienie wsparcia w codziennych czynnościach, jak toaleta, czy branie odpowiednich leków na czas.

Opieka nad seniorami na czas urlopu

Opieka na czas wakacji może przybrać jedną z następujących form:

  • pomoc ze strony rodziny,
  • czasowy pobyt seniora w sprawdzonym, np. prywatnym domu opieki - po powrocie rodziny z wakacji, senior też wraca do domu,
  • domowa opieka medyczna – całodobowa opieka pielęgniarska w domu chorego lub seniora.

Domowa opieka medyczna na czas wakacji

Domowa opieka medyczna to mimo wszystko najczęściej wybierana forma opieki nad seniorami i chorymi na czas urlopu opiekunów. Wiąże się z tym przede wszystkim komfort osoby wymagającej opieki. Zmiana środowiska w połączeniu z brakiem znajomości osób może być traumatycznym przeżyciem dla podopiecznego, szczególnie dla seniorów cierpiących na demencję. Dzięki domowej opiece medycznej na urlop można mieć gwarancję, że osoba starsza, czy niepełnosprawna uniknie efektu zmiany środowiska, co pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz poczucie bezpieczeństwa.

Opieka nad chorym a planowanie urlopu

Nie zawsze musi chodzić o seniora. Czasem i osoby młodsze potrzebują ciągłego wsparcia osób trzecich, jeśli z powodu stanu zdrowia nie mogą liczyć tylko na własne siły. Tu również sprawdzi się pomoc naszej domowej opieki medycznej, która czuwa nad stanem zdrowia chorego podczas opieki całodobowej z zamieszkaniem lub w formie opieki godzinowej, monitorując stan zdrowia również na odległość - np. przy pomocy dedykowanych urządzeń, przesyłający wyniki badań.

Istotne jest to, aby o opiekę nad seniorem lub osobą chorą zadbać odpowiednio wcześnie, a nie zostawiać tego na ostatnią chwilę przed wyjazdem. Jeśli zatem planujesz już swoje wakacje, a potrzebujesz godzinowej lub całodobowej opieki nad seniorem bądź osobą niepełnosprawną w Łodzi to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!


<< POWRÓT