Opieka Łódź Szubert Med
Tel: 662 005 855

Tlenoterapia, czyli rehabilitacja po koronawirusie

Tlenoterapia, czyli rehabilitacja po koronawirusie

Duszności, zmęczenie, bóle mięśniowe oraz uporczywy kaszel, to istotne objawy, które dotykają osoby chore na Covid-19. Wiele z nich pozostaje na dłużej i towarzyszy ozdrowieńcom po przebyciu choroby. W trakcie leczenia ciężkich przypadków niezbędna jest tlenoterapia.

Tlenoterapia a leczenie koronawirusa

Koronawirus to niebezpieczna choroba, z którą obecnie boryka się tysiące osób. W trakcie leczenia zaawansowanych przypadków wykorzystywany jest tlen, którego zadaniem jest zapobieganie niewydolności oddechowej oraz utrzymanie odpowiedniej saturacji krwi.

Saturacja w dużej mierze jest uzależniona od nasycenia organizmu tlenem, zatem w trakcie przechodzenia objawowego zakażenia wirusem bardzo ważna jest tlenoterapia. Warto z niej skorzystać również po przebyciu Covid-19, kiedy pacjent dokuczliwie odczuwa jego następstwa.

Istotne korzyści z tlenoterapii w rehabilitacji po Covidowej?

Wielu ozdrowieńców po zakończeniu choroby wciąż czuje zmęczenie, boryka się z dusznościami oraz bólami mięśniowymi. W takiej sytuacji bardzo dużą ulgę przynosi tlenoterapia. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszych zabiegach, co w dużym stopniu ułatwia chorym wrócenie do życia bez ograniczeń dyktowanych przez przebytą chorobę.

Tlenoterpia zwiększa także odporność oraz skutecznie zmniejsza częstotliwość nasilenia ataków migreny. Jest ona bardzo pomocna dla pacjentów cierpiących na astmę. Poprawia także krążenie, przyspiesza gojenie się ran, wspomaga metabolizm oraz poprawia jakość snu.

Tlenoterapia to skuteczna rehabilitacja, która w dużym stopniu poprawia jakość życia i to nie tylko po przebytym koronawirusie. W naszej ofercie wypożyczalni sprzętu posiadamy koncentratory tlenu na wynajem, które pozwolą korzystać z zalet tlenoterapii.

Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!


<< POWRÓT