Opieka Łódź Szubert Med
Tel: 662 005 855

Miły spacer z podopieczną

Miły spacer z podopieczną

Korzystając z ostatnich ciepłych dni, jedna z naszych opiekunek wraz z podopieczną wybrała się na krótki spacer. Aktywność fizyczna seniorów jest niezwykle ważna z punktu widzenia zarówno poprawy ich kondycji, jak i samopoczucia. Spacer jest idealną formą terapii oraz ćwiczeń, szczególnie w tak ładny dzień, jak ten, gdyż ten rodzaj aktywności fizycznej poprawia nie tylko stan fizyczny poprzez wzmocnienie pracy mięśni, ale również sprawność intelektualną, czyli pracę mózgu. Spacer lub inna aktywność fizyczna wzmaga zachowanie spostrzegawczości oraz zdolności koncentracji. Krótki spacer w doborowym towarzystwie, któremu będą towarzyszyć miłe pogawędki, będzie zatem doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej, redukcję stresu i poprawę humoru.

Warto jednak pamiętać, że aktywność na świeżym powietrzu jest poprzedzona, krótkim wywiadem z podopiecznym. Nasze opiekunki decyzję o spacerze podejmują po sprawdzeniu samopoczucia oraz wyników podstawowych badań, jak poziom cukru, czy ciśnienie, zachowując wszelkie standardy bezpieczeństwa!

Jeśli stan zdrowia nie pozwala na większą aktywność fizyczną, jak spacer, nasze opiekunki starają się temu zaradzić w inny sposób. Przykładowo pogawędka na balkonie, czy tarasie przy herbatce może być świetną alternatywą :)


<< POWRÓT